Bota

5 të vdekur nga dhuna në Capitol Hill, humb jetën një efektiv policie
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:13 - 08/01/21 |
mapo.al

Mediat e huaja raportojnë se ka shkuar në 5 numri i viktimave në SHBA si pasojë e protestave dy ditë më parë në Kongresin Amerikan.Raportohet se një oficer policie, që shërbente në Capitol Hill ka ndërruar jetë, duke e çuar në 5 numrin e viktimave.


Ai është personi i pestë që vdes në një protestë të thirrur nga Trump për të parandaluar që Kongresi Amerikan të ratifikojë fitoren e demokratit Joe Biden në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, raporton CNN.Lajmi u konfirmua gjithashtu nga Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, demokrat Dean Phillips, i cili shprehu ngushëllimet e tij për familjen e oficerit të policisë.“Zemra ime shkon drejt familjes së oficerit dhe atyre që rrezikojnë jetën e tyre çdo ditë për të mbrojtur dhe shërbyer me dinjitet dhe autoritet për komunitetet.”

Lexo edhe :  Trump i quan "qesharake" përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas