Aktualitet

5 viktima dhe 187 raste të reja me Covid në Kosovë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:48 - 01/05/21 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 187 persona

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 456 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 94,630 raste, kurse numri i rasteve aktive është 8,567.


Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 105,375 raste nga 536,708 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,178 vdekje.

1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas