Aktualitet

5 vjedhje brenda dy muajve, arrestohet 33-vjeçari nga Laçi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:45 - 05/07/20 |
mapo.al

Një 33-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet se ka kryer 5 vjedhje në qytetin e Peqinit dhe Belshit.


A.N, banues në fshatin Sanxhak të Laçit, i ka kryer vjedhjet gjatë dy muajve, qershor dhe korrik.


Mësohet se ai vidhte makina e furgona, më konkretisht:


Më datë 02.06.2020, në fshatin Shkozë, Belsh, dyshohet se ka vjedhur targat e mjetit në pronësi të shtetasit Sh. D.


Më datë 02.06.2020, në fshatin Trojas, Belsh, dyshohet se ka vjedhur targat e mjetit në pronësi të shtetasit A. B.

Më datë 02.06.2020, në fshatin Çepë, Belsh, dyshohet se ka vjedhur targat e mjetit në pronësi të shtetasit Sh. K.

Më datë 13.06.2020, në fshatin Bishqem, Peqin, dyshohet se ka vjedhur furgonin në pronësi të shtetasit A. B.

Më datë 01.07.202, në qytetin e Peqinit dyshohet se ka vjedhur mjetin në pronësi të shtetasit D. Ç.


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas