Aktualitet

50 mijë viktima nga koronavirusi, Gjykata urdhëron presidentin të mbajë maskë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:00 - 23/06/20 |
mapo.al

Presidenti Bolsonaro prej kohësh ka qenë në qendër të kritikave për shkak të nënvlerësimit të pasojave që sjell koronavirusi, të cilin e konsideroi një “ftohje të lehtë” në fillim të pandemisë.


Ai gjithashtu në mënyrë të përsëritur është regjistruar në publik pa mjete mbrojtëse duke u përshëndetur me mbështetësit e tij pa zbatuar distancimin social.


Gjatë një tubimi ai u filmua duke u kollitur pa mbuluar gojën ndërsa në një rast tjetër u pa duke teshtirë në dorë dhe më pas takoi një grua të moshuar.
Etiketa: , ,

Pas