Kryesore

“5000 USD nëse keni një ide”, Rama: Aplikoni deri më 30 shtator


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:51 - 17/09/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë thirrje atyre që kanë ide për të krijuar një sipërmarrje apo biznes që punëson të rinj të përfitojnë nga programi i Vetëpunësimit të Shërbimit Kombëtar të Punës.


Bëhet fjalë për një grant prej 5 mijë dollarësh dhe afati i dorëzimin e aplikimeve mbyllet më 30 shtator.


STATUSI I KRYEMINISTRIT
Nëse keni një ide për të krijuar një sipërmarrje apo biznes, ku punësohen të rinj të moshës 18-30 vjeç, ju mund të aplikoni në Programin e Vetëpunësimit të Shërbimit Kombëtar të Punës🤝

Ju mund të fitoni një mbështetje financiare për t’i dhënë jetë idesë tuaj dhe krijuar njohuritë e nevojshme në menaxhimin e biznesit👍Granti i Start Up-it tuaj është deri në 5000 USD dhe afati për dorëzimin e aplikimeve mbyllet më 30 shtator😊

Lexo edhe :  Nis Kongresi i PS, mesazh nga Nano: Mandati i tretë, frymëmarrje për Shqipërinë


 

1


Etiketa: , ,

Pas