Teknologji

539 milionë dollar gjobë, Apple triumfon pas 7 vitesh ndaj Samsung-ut

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:31 - 27/05/18 |
mapo.al

Pas 7 vitesh gjyq, Apple ka triumfuar ndaj Samsung.


Në përfundim të gjyqit, u vendos që Samsung t’i paguajë krijuesit të iPhone një shumë prej 539 milionë dollarësh dëmshpërblim.


Gjykatësit i dhanë Apple vendimin në gjykatën federale në San Jose, Kaliforni dje, duke përfunduar se Samsung ka shkelur mbi dizajnin e Apple dhe patentat e shërbimeve që mbulonin aspektet e dizajnit celular si qoshet e rrumbullakosura, buzë e fytyrës së përparme të iPhone.


 Etiketa: , , , , , , ,

Pas