Kryesore

6 mjekë dhe infermierë, 14 raste të reja në Tiranë, harta e koronavirusit në Shqipëri

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:46 - 02/06/20 |
mapo.al

Vatra kryesore e koronavirusit në Shqipëri mbetet Tirana, ku në 24 orët e fundit janë 14 raste të reja. Nga këto raste, 6 janë mjekë dhe infermierë të QSUT-së.


“14 raste të reja janë në Tiranë, 3 raste në Krujë, ndërsa në Durrës, Shkodër, Kamëz, Mallakastër kemi nga një rast të prekur me Covid-19.


Janë testuar 45 personel shëndetësor nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 6 raste. Rastet e identifikuara në 24 orët e fundit janë kryesisht kontakte te zbuluara nga hetimi i kryer dhe disa raste të reja për të cilat po vijon te kryhet hetimi epidemiologjik”, – tha Ministria e Shëndetësisë.


Sot kemi 1 të shtruar më pak në Spitalin Infektiv.


 

LEXO EDHE:

21 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, shërohen 14 të infektuar


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas