Aktualitet

60-vjeçari u hodh nga kati i dytë i spitalit – ‘Shefqet Ndroqi’: Rasti po hetohet, kemi rritur masat e sigurisë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:53 - 30/11/20 |
mapo.al

Pas lajmit tronditës se 60-vjeçari Leonard Skabona u hodh gjatë mesnatës nga kati i dytë i “Shefqet Ndroqi”, spitali ka reaguar përmes një njoftimi zyrtar.Ky institucion shëndetësor thotë se rasti po hetohet nga organet kompetente, dhe njofton se ka siguruar shërbimin e psikologut, si dhe ka rritur masat e sigurisë.


Spitali “Shefqet Ndroqi” bën gjithashtu me dije se pacienti Skabona u shtrua më 28 nëntor, dhe brenda të njëjtës ditë iu kryen ekzaminimet imazherike dhe iu nënshtrua terapisë së plotë të mjekimit në pavionin e urgjencës.Në spitalet COVID të Tiranës janë regjistruar 4 vetëvrasje më herët, në radhët e pacientëve që kurohen për koronavirus. 60-vjeçari është viktima e pestë që i jep fund jetës në mënyrë tragjike, në kushte të rënda psikologjike prej sëmundjes.LEXO EDHE:


Tjetër tragjedi te COVID2, 60-vjeçari hidhet nga dritarja e spitalit dhe ndërron jetë

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas