Aktualitet

600 mijë të infektuar dhe 27 417 të vdekur, Koronavirusi vijon të ‘pushtojë’ botën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:46 - 28/03/20 |
mapo.al

Ka shkuar në 600.876 numri i personave të infektuar me COVID-19 në botë. Edhe numri i personave të vdekurve ka shkuar në 27 417, që tregon se epidemia ende nuk ka arritur kulmin e saj, përveçse në Kinë.


SHBA ka numrin më të lartë të të infektuarve, me rreth 104 mijë. Italia ka rreth 86 mijë të infektuar, ndërsa më pas vjen Kina dhe Spanja.

Etiketa: ,

Pas