Aktualitet

665 mijë të infektuar dhe 30.900 të vdekur, Koronavirusi vijon të përhapet në botë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:22 - 29/03/20 |
mapo.al


665,231 dhe 30 900 të vdekur. Ky është bilanci i deritanishëm nga koronavirusi në botë. Shtetet e Bashkuara janë tashmë epiqendra e pandemisë. Në SHBA ka 123 776 të prekur, ndërsa numri i vdekjeve është 2229


Italia ka regjistruar numrin më të madh të vdekjeve, që deri tani ka kapur shifrën e 10.023 personave. Ndërsa Spanja njoftoi sot se numri i përgjithshëm i vdekjeve kishte arritur në 5.982.


Në Evropë një numër të lartë viktimash ka edhe Franca, që deri tani ka raportuar 2.314 viktima.Etiketa: ,

Pas