Aktualitet

7 të dënuar me Covid-19 transferohen nga burgu i Fushë-Krujës në Shënkoll
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:38 - 25/11/20 |
mapo.al

7  të dënuar me Covid-19 në burgun e Fushë-Krujës, janë transferuar drejt burgut të Shën Kollit në Lezhë.Mësohet se të infektuarve u është marrë tamponi, sikundër edhe disa punonjësve dhe të dënuarve që dyshohet se kanë pasur kontakte me to.


Risjellim në vëmendje se burgu i Shën Kollit në Lezhë është kthyer në karantinë për të gjithë të dënuarit të infektuar me Covid-19.Nuk ka një shifër zyrtare për numrin e të infektuarve në këtë institucion, por  një javë më parë u  raportua për 6 të dënuar pozitivë që vijonin të trajtoheshin brenda tij.Ditën e djeshme ndërruan jetë 19 të prekur dhe rezultuan 744 të infektuar në vend.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas