Aktualitet

7 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orë, situata e pandemisë në Kosovë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:33 - 18/07/21 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar shtatë raste të reja me koronavirus, ndërsa nuk është shënuar asnjë viktimë.


Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë janë shëruar dy persona duke e çuar numrin e të shëruarve në 105,536 që prej fillimit të pandemisë.


“Nga 2.202 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 2 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.536. Në total numri i rasteve aktive është 103”, ka njoftuar MSH-ja.1


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas