Aktualitet

‘70% e ndërmarrjeve me humbje’ – Vasili: PPP-të e Rilindjes po shkatërrojnë ekonominë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:05 - 29/09/20 |
mapo.al

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, nëpërmjet një statusi në rrjete sociale ka reaguar për situatën ekonomike në vendin tonë.


Vasili shprehet se ekonomia po shkon drejt shkatërrimit për shkak të Rilindjes.


Ai shton se PPP po japin goditjen e një fundi vdekjeprurës ekonomisë shqiptare.Statusi i plotë i Petrit Vasilit:


Ekonomia drejt shkaterrimit total per shkak te rilindjes!


70% e ndermarrjeve te vogla e te mesme jane me humbje.

FMN deklaron se renia ekonomike eshte 7.5% dhe akoma me keq se parashikimi qe renia do te ishte 5%.

Borxhi i deklaruar mbi 80% ndersa borxhi real eshte mbi 94%.

PPP po i japin goditjen e një fundi vdekjeprures ekonomise shqiptare.

Keto fakte tragjike per ekonomine flasin vete.

Rilindja ndertoi katastrofen ekonomike.

Asnje hap prapa per te larguar keta vandale dhe armiq te ketij populli.


Etiketa:

Pas