Aktualitet

70-vjetori i NATO-s mbledh bashkë liderët politikë, mes tyre dhe Rama
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:31 - 03/12/19 |
mapo.al

Liderët e shteteve dhe të qeverive janë mbledhur në Londër ditën e sotme (3 dhjetor) të festojnë 70-vjetorin e krijimit të NATO-s.


Britania bën pjesë në 12 vendet e para që iu bashkua kësaj aleance.


Mediet greke bëjnë të ditur se mbretëresha Elizabeta ka organizuar një pritje në Buckingham Palace ku ishin prezent lider politik si Donald Trump, Kyriakos Mitsotakis, Erdogan, Angela Merkel dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.


Ditën e nesërme, liderët e shteteve do të takohen në për të diskutuar mbi çështje sigurie, luftën ndaj terrorizmit dhe dhe të përmirësimit të strukturave të NATO-s.Etiketa: , ,

Pas