Aktualitet

78 vjet nga Konferenca e Pezës/ Meta: Bashkë kundër pushtimit nga një bandë oligarkësh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:42 - 16/09/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta i mëshon bashkimit të shqiptarëve kundër “pushtimit nga një bandë oligarkësh që kanë uzurpuar institucionet dhe kanë marrë peng të ardhmen e çdo shqiptari dhe atë europiane.”


Meta zhvilloi mëngjesin e sotëm homazhe në Pezë, me rastin e 78-vjetorit të Konferencës së Pezës


Meta u shpreh se mesazhet që përcjell edhe sot, pas shumë vitesh, Konferenca e Pezës janë më aktuale se kurrë për të lënë mënjanë ndasitë e interesat afatshkurtra.


 Etiketa: ,

Pas