Aktualitet

8.5 kg C4/ Pallati në Durrës do rrëzohet me eksploziv


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:57 - 22/05/20 |
mapo.al

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë sot në orën 13.00 një tjetër pallat me shpërthim të kontrolluar.


Pallati nr 10/62 në lagjen 7 të Durrësit, 6 kate i lartë, rezultoi i dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit.


Për prishjen e objektit, janë hapur në trupin e tij 350 furnella (vrima) dhe do të përdoret 8.5 kilogramë lëndë eksplozive C4.1Etiketa: , ,

Pas