Aktualitet

8 pako heroinë nga Turqia në furgonin e ngarkuar me dru, burg 6 të arrestuarve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:11 - 29/11/20 |
mapo.al

Gjykata e Elbasanit ka zhvilluar seancën e vlerësimit të masës së arrestit me burg për shtetasit Gëzim Balla dhe Gazmir Harremi.


Ata u arrestuan së bashku me Haziz Musain, Xhulio Musain, Danjel Xhelilajn dhe Endri Karajn gjatë operacionit policor të koduar “Kështjella”.


Prokurori i çështjes Neritan Hoxha i ka rikërkuar gjykatës masën “Arrest me burg” për Gazmir Harremin dhe Gëzim Ballën si pjestarë të grupit kriminal.Sakaq Gjyqtari Tomorr Kullolli ka lënë në fuqi kërkesën e prokurorit. Ky operacion u finalizua me sukses me arrestimin e 6 personave nga Seksioni i Hetimit të Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Seksionin e Focës Operacionale, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan.
Gjatë operacionit “Kështjella” u sekuestruan 4 kilogramë e 215 gramë lëndë narkotike e dyshuar heroinë dhe një sasi kanabisi.Goditja e veprimtarisë kriminale të trafikimit të drogave të forta u finalizua pas një hetimi njëmujor me metoda proaktive nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan dhe në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Elbasan.

Policia sekuestroi gjatë kontrollit në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji, në një furgon që transportonte lëndë drusore 8 pako me lëndë narkotike të dyshuar heroinë me peshë totale 4 kilogramë e 215 gramë heroinë dhe një sasi kanabisi.

1


Etiketa: , , , , , ,

Pas