Aktualitet

8 vite bashkë dhe nuk i propozoi asnjëherë – Gruaja padit partnerin e saj
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:53 - 09/12/20 |
mapo.al

Kur ke disa vite i lidhur me dikë, mund të krijosh pritshmëri për një të ardhme të përbashkët. Ndoshta pret që të nisësh bashkëjetesën, të martohesh apo të krijosh familje.Por, ndërkohë që ti je gati për hapin e madh, partneri mund të mos jetë i gatshëm. Çfarë bëhet në këtë rast? Mund të bisedosh me qetësi ose mund të marrësh masa drastike.


Alternativën e dytë zgjodhi një grua, e cila paditi partnerin e saj për faktin se kishte 8 vite që nuk e kishte propozuar.
Ngjarja ka ndodhur në Zambia, ku Gertrude Ngoma çoi në gjyq Herbert Salalikin, pasi u lodh duke pritur. Burri u justifikua me faktin se nuk kishte të ardhura mjaftueshëm për të bërë dasmë.Gjyqtari vendosi që çifti të pajtohej dhe ta zgjidhte këtë çështje pa gjyq.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas