Aktualitet

88 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës, Meta: Pa kombin njeriu është asgjë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:52 - 14/08/21 |
mapo.al

“Njeriu pa kombin është asgjë, e kombi pa brezat e ardhshëm shuhet”.


Presidenti Ilir Meta solli në vëmendje sot këtë thënie e kolosit të politikës dhe çështjes shqiptare, patriotit të paharruar Hasan Prishtina.


“I vrarë pabesisht 88 vite më parë, kjo thënie e kolosit të politikës dhe çështjes shqiptare, patriotit të paharruar Hasan Prishtina, është më aktuale se kurrë”, tha Meta.Sot, vijoi Presidenti, “kur Shqipëria vuan plagën e madhe të shpopullimit është detyra jonë t’i kthejmë rinisë shpresën dhe besimin për ndërtimin e së ardhmes së sigurt europiane në atdhe”. 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas