Aktualitet

94 vjeçari thyen rekordin në Instagram, me një fjali
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:38 - 26/09/20 |
mapo.al

Sir David Attenborough theu rekordin e Jennifer Aniston, për shpejtësinë e arrtitjes mbi 1 milionë ndjekës në Instagram.


94 vjeçari, një naturalist i njohur, konkuron me 7 persona të famshëm të botës së artit dhe futbollit, duke e arritur numrin rekord të pasuesve në vetëm 4 orë e 44 minuta.


Ai shkroi thjeshtë.


“Ruajtja e planetit është tashmë një sfidë komunikimi”.


Vitin që kaloi, aktorja e njohur Jennifer Aniston arriti 1 milionë, në 5 orë e 16 minuta.


Në 24 orë, Sir David arriti mbi 2.5 milionë ndjekës.

Ai mendon se kontinenti është një flakë. Akujt po shkrijnë, peshqit po zhduken nga oqeanet.


Etiketa: , , ,

Pas