KMR

A do e dorëzonit celularin për një vakt me ushqim falas?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:28 - 28/11/18 |
mapo.al

Po bëhet gjithmonë e vështirë që njerëzit të lënë celularët e tyre edhe kur janë duke ngrënë, për të biseduar me njëri-tjetrin. Prandaj një rrjet restorantesh ka vendosur që t’i bindë ndryshe klientët e tij.


Sipas BBC, rrjeti Frankie & Benny, u kërkon prindërve që të dorëzojnë celularët tek stafi i restorantit dhe në këmbim ata do marrin falas ushqimin për fëmijët.


Rrjeti i restoranteve thotë se janë nisur nga një studim i fundit që tregon se fëmijët duan që prindërit e tyre të shpenzojnë më pak kohë në celular dhe më shumë për të folur me fëmijët.Rreth 10 përqind e fëmijëve thonë se ua kanë fshehur celularin prindërve për të fituar më shumë vëmendje prej tyre. 23 përqind e prindërve thonë se ata shohin celularin edhe kur fëmijët u tregojnë se si e kanë kaluar ditën.

Lexo edhe :  Zbuloni se cili është muaji kur lindin gjenitëNjë e katërta e prindërve thonë se e shohin celularin teksa janë duke ngrënë në familje.Rrjeti që ka ndërmarrë këtë nismë ka në pronësi 250 restorante.

1


Etiketa: , , , ,

Pas