Aktualitet

A do ketë zgjedhje më 13 tetor? Ja kur e merr vendimin KQZ-ja

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:36 - 02/08/19 |
mapo.al

Menjëherë sapo ka mbërritur letra e partive të vogla të djathta, ka reaguar KQZ-ja lidhur me përgatitjen e zgjedhjeve vendore të 13 tetorit.


Në njoftim për mediat thuhet se:


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ditën e shtunë, më datë 03.08.2019, ora 10:00, zhvillon mbledhjen me këtë rend dite:


Shqyrtimi i projekt vendimi:


1. “Për shqyrtimin e kërkesës paraqitur nga partia Republikane e Shqipërisë, partia Agrare Ambjentaliste e Shqipërisë dhe partia Lëvizja Socialiste për Integrim “Për fillimin e procedurave për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 13.10.2019”.

Mbledhja është thirrur nga Kryetari i KQZ-së Klement Zguri.

Lexo edhe:

Aleatët e PD i shkruajnë KQZ-së: Nisni procedurat për 13 Tetorin


Etiketa: , , ,

Pas