Aktualitet

A do të rikthehet në krye të PD? Ja çfarë thotë Sali Berisha


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:52 - 16/09/21 |
mapo.al

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka mbledhur këtë të enjte në Tiranë qindra simpatizantë të Partisë Demokratike, në atë që ai e quan rikthimi i statutit të PD dhe rikthim i kushtetutshmërisë së saj.


Në atë takim, Berisha e cilësoi për të disatën herë si nul dhe si personal vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për ta përjashtuar nga grupi parlamentar i PD, me qëllimin e vetëm për të ruajtur karrigen e tij.


Ai zbuloi po ashtu aksionin ndaj vendimit të Bashës, duke thënë se si fillim do të mbledhin 1.500 firma të delegatëve, për ta çuar më pas çështjen në Kuvendin Kombëtar.I pyetur nga demokratët e pranishëm nëse do të kthehet sërish në krye ë PD, Berisha tha “kushdo që do të udhëheqë PD do e caktojnë demokratët dhe demokratet me vullnetin e lirë”.Lexo edhe :  FRPD kërkon referendum për përjashtimin e Berishës, mes firmëtarëve, Olldashi

LEXO EDHE:Berisha tregon planin për të ardhmen, Foltorja në gjithë Shqipërinë

25


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas