fbpx

Kryesore

A kopjoi Rama himnin? Kryeministri shpërndan himnin e ngjashëm me prodhimin e TCh

               Publikuar në : 20:10 - 23/04/18 |
mapo.al

Video e shpërndarë nga kryeministri ka ngjallur shumë reagime për ngjashmërinë me prodhimin e 8 viteve më parë nga Top Channel.


6 vite më parë Top Channel uroi shqiptarët në prag të festave të fundvitit, siç prej vitesh tashmë është bërë zakon, me këtë kartolinë urimi.Në simbolikën e 100 vjetorit të Pavarësisë, në vitin 2012, zgjodhi që të përshëndeste të gjithë shqiptarët brenda e jashtë kufijve përmes Himnit Kombëtar.


6 vite më vonë, edhe kryeministri Edi Rama zgjodhi të njëjtën formë për të përshëndetur një tjetër ngjarje të rëndësishme: Hapjen e negociatave drejt Bashkimit Europian.

Video e shpërndarë nga kryeministri ka ngjallur shumë reagime për ngjashmërinë me prodhimin e 8 viteve më parë nga Top Channel. Ndiqni materialet dhe gjykoni vetë.

 


Etiketa: , , , ,

Pas