Kryesore

A lejohet lëvizja me makinë nesër? Policia e Shtetit bën këtë sqarim

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:04 - 30/05/20 |
mapo.al

Policia e Shtetit ka bërë një tjetër sqarim lidhur me qarkullimin e automjeteve ditën e nesërme, e diel 31 maj.


Policia bën të ditur se nesër do të lejohet lëvizja e makinave brenda qyteteve, por është e ndaluar dalja nga zonat e kuqe.


E nesërmja, sipas policisë, do të jetë dita e fundit e ndalimqarkullimit mes zonave të ndryshme të vendit.


Sqarimi i Policisë së Shtetit
Policia e Shtetit, duke rivleresuar komunikimin me Ministrine e Shendetesise në lidhje me Udhezimin per ditën e diel, 31 maj, pa makina, informon edhe njehere qytetaret se nuk do te kete ndalim te qarkullimit te automjeteve brenda qyteteve as ditën e diel.


Policia do te perqendrohet vetem ne ndalimin e levizjes mes zonave, qe edhe neser do te jene zona te kuqe.

LEXO EDHE: 

Çfarë do të ndodhë nesër? Policia bën njoftimin e rëndësishëm për qytetarët dhe bizneset


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas