Aktualitet

Abazoviç uron Kurtin për detyrën: Kam besim te përvoja juaj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:59 - 27/03/21 |
mapo.al

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka uruar Albin Kurtin për marrjen e detyrës.


Telegrafi shkruan se Abazoviç në letrën e tij ka deklaruar se ka besim të qeverisja e Kurtit pasi ka një përvojë të madhe në politikë.


Ai ka shkruar se Kurti do të kontribuojë në zhvillimin dhe mirëqënien e popullit të Kosovës.Ndërkohë që në fund, Abazoviç ka theksuar rëndësinë e bashkëpunimit të të dy vendeve, dhe përfitimet që do të sjellë ky bashkëpunim.
Albin Kurti u betua si kryeministër i Kosovës më 22 mars. Ai nga deputetët e Kuvendit të Kosovës u votua me 67 vota pro dhe 30 kundër.1


Etiketa: , , ,

Pas