Aktualitet

Abu Dhabi vendos Shqipërinë në listën jeshile, udhëtarët s’do kenë kufizime


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:25 - 13/07/21 |
mapo.al

Të gjitha shqiptarët që duan të udhëtojnë në Abu Dhabi tashmë mund të shkojnë aty të lirë, pasi vendi ynë është vendosur në listën e vendeve me ngjyrë jeshile.


Kjo do të thotë që Shqipëria është vend i sigurt dhe në momentin e hyrjes në territorin arab, udhëtarët shqiptare nuk do të kenë nevojë të bëjnë karantinë.


Në listë janë 37 shtete, ku mes tyre renditet edhe Shqipëria.Lista e gjelbër e vendeve, rajoneve dhe territoreve nga të cilët individët mund të udhëtojnë drejtpërdrejt në Abu Dhabi pa pasur nevojë për karantinë:

Kujtojmë që edhe shumë vende të Bashkimit Europian kanë hequr kufizimet për udhëtarët shqiptarë, duke i lejuar ata të udhëtojnë pa kufizime.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas