Abuzim me tenderat, arrestohet ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi dhe 3 të tjerë

Ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi është arrestuar mbrëmjen e kësaj të premte për llogari të SPAK me akuzën e shpërdorimit të detyrës për shkak të pabarazisë në tendera. Në pranga kanë rënë dhe tre punonjës të tjerë, Julian Tapia, Alban Malaveci dhe Ervin Muraj. Bëhet fjalë për tenderin e blerjeve të pajisjve të kanalit RTSH … Continue reading Abuzim me tenderat, arrestohet ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi dhe 3 të tjerë