Aktualitet

Abuzimi i 43-vjeçares me probleme mendore, flasin familjarët dhe fqinjët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:37 - 27/03/21 |
mapo.al

Një 43-vjeçare me aftësi të kufizuara mendore nga fshati Miras i Devollit pretendon se është përdhunuar nga një 20-vjeçar fqinj i saj, pasi tashmë ajo është shtatzënë.


Familja e 43-vjeçares së abuzuar deklaron se dëshmitë e tyre i kanë dhënë të gjitha në polici. Fqinji, Jani Tase tregon se e ka mësuar nga televizori çfarë ka ndodhur dhe se nuk dallohej që ishte shtatzënë.


E mësuam nga TV çfarë ka ndodhur. Ajo është me probleme mendore. Jeton me dajën dhe hallën sepse prindërit i kanë vdekur. Familjet kishin hyrje-dalje. Nuk dallohej që ishte shtatzënë”, tha fqini.Ndërsa nusja e dajës së të abuzuarës u shpreh se gjithë informacionet i ka dhënë në polici.
Ndërsa nga pala e të akuzuarit ka folur i afërmi i 20 vjeçarit i cili hedh poshtë akuzat ndaj kushëririt të tij.Bilbil Karumi shprehet në një prononcim për mediat se policia e ka arrestuar pa prova dhe se deklaratat e 43-vjeçares nuk janë të besueshme.

“E ka arrestuar mbrëmë policia. Askush nga familjarët nuk kanë mundur ta takojnë. I kanë caktuar një avokat kryesisht. Jam i bindur që nuk e ka përdhunuar kushëriri im. 43-vjeçarja është me probleme mendore, nuk janë të besueshme deklaratat e saj. Ishte djalë i rregullt dhe jetonte vetëm me të ëmën në kushte shumë të vështira. Ishte martuar 2 muaj më parë. Policia e ka arrestuar pa prova. Nuk është bërë analiza e ADN që të vërtetojë atësinë”, shprehet ai.

1


Etiketa: ,

Pas