Media

Adi Krasta i thotë po “Syri TV”, shumë shpejt në ekranin e ri

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:20 - 13/03/20 |
mapo.al

Gazetari i njohur, Adi Krasta i përgjigjet ftesës së bërë nga Syri TV. Prezantuesi i famshëm e ka pranuar ftesën dhe shumë shpejt atë do e ndiqni në ekranin e ri të Syri TV.


“Para disa ditësh kolegë gazetarë që po punojnë për një stacion të ri televiziv, Syri Television, më kanë bërë një ftesë publike për të punuar me ta.


E pranoj me dëshirë ftesën e tyrë të respektueshme.


Gjithmone kam pasur bindjen se gazetaria mund të jetë një profesion dinjitoz. Faktet janë kokëfortë e të pandryshueshëm. Ia vlen të punohet për t’i përcjellë ato te publiku besnikërisht. Vendit i duhet një publik i informuar.


Është gjithmonë një lajm i mirë lindja e një televizioni të ri,” shkruan Krasta në FB.

Para pak ditësh, stafi i Syri TV i dërgoi një ftesë të hapur Krastës, të cilën e lexoni më poshtë.


Etiketa: ,

Pas