Aktualitet

Adoleshenti vritet brenda në shtëpi, prindërit e panë “Live”

               Publikuar në : 21:58 - 22/07/19 |
mapo.al

Një adoleshent 16-vjeçar është ekzekutuar me dy plumba në gjoks, brenda shtëpisë së tij në Adelela, të Australisë.


Mediat e huaja shkruajnë se ngjarjen drejtpërdrejtë e kanë parë edhe prindërit e tij, të cilët aktualisht ndodhen në Greqi nëpërmjet një kamere telefoni.Viktima bëhet e ditur se është 16-vjeçari, Alexis Cats, ndërsa motivet e ngjarjes së rëndë mbeten ende të paqarta. Prindërit e Alex teksa panë ngjarjen nga kamera e celularit të tyre po kërkojnë kthimin sa më parë në Australi.


Një shok klase i viktimës tha se Alex ishte një fëmijë i sjellshëm dhe i qetë, ndërsa xhaxhai i tij tha se familja ende nuk mund të besojë se çfarë ka ndodhur.


Etiketa: , , ,

Pas