Bota

Adolf Hitler zgjidhet deputet
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:14 - 03/12/20 |
mapo.al

Adolf Hitler ka fituar një vend në një zgjedhje Namibiane.⁣

Po, e keni lexuar mirë, emri i politikanit është me të vërtetë Adolf Hitler – për të qenë i saktë Adolf Hitler Uunona.⁣

Atëherë, si lindi emri i tij? Epo, sipas #Adolf, babai i tij e kishte quajtur atë Hitler pa e kuptuar se çfarë do të thoshte emri.⁣

Father Babai im më vuri emrin e këtij njeriu. Ai ndoshta nuk e kuptonte atë për të cilën qëndronte Adolf Hitler ‘, tha ai. ‘Si fëmijë, unë e pashë atë si një emër krejtësisht normal. ⁣

Vetëm si adoleshent e kuptova që ky njeri donte të pushtonte të gjithë botën.’⁣

Namibia është një ish-koloni gjermane, ku një numër rrugësh, vendesh dhe njerëzish mbajnë ende emra gjermanë. Por nuk ka asnjë emër gjerman aq goditës sa Adolf.⁣

Fatmirësisht, vetë Namibia nuk ka ndonjë plan për dominimin global. Ai gjithashtu premton se nuk dëshiron ‘asgjë të bëjë me ideologjinë naziste.’1

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas