Aktualitet

Adriatik Llalla do të arrestohet, Apeli lë në fuqi dënimin me 2 vite burg


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:00 - 10/11/21 |
mapo.al

Gjykata e Posaçme e Apelit nuk ka pranuar kërkesën e ish kyeprokurorit Adriatik Llalla pë të pezulluar ekzekutimin e dënimit.


Sot kjo gjykatë la në fuqi vendimin e shkalllës së për mospezullimin e ekzekutimit të vendimit për dënimin me 2 vjet burg.


Llalla kërkonte shtyrjen e ekzekutimit të vendimit për arsye shëndetësore, sipas nenit 476/c të Kodit të Procedurës PenaleMë 22 shtator 2021 Gjykata e Apelit të Posaçëm la në fuqi dënimin e ish kryeprokurorit me dy vjet burg për fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë.
1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas