Aktualitet

“Aeroporti i Kukësit nis së shpejti fluturimet”/ Rama: PD do të ketë 120 vota nga Londra
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:14 - 29/09/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama i kundërvihet spekulimeve se aeroporti i Kukësit do të mbetet thjesht një projekt 3D.


Në konferencën e sotme për mediat, Rama tha se aeroporti i Kukësit do të nisë fluturimet shumë shpejt, ndërsa nuk kurseu ironinë për përkrahësit emigrantë të Partisë Demokratike.


“Nëse një forcë madhore nuk do të ndërhyjë, kuksianët nga Londra që janë tallur dhe na kanë përqeshur pafund për aeroportin, do i marr nga Londra dhe do i ul në Kukës të votojnë. Partia Demokratike do të ketë 120 vota  falas nga unë…”, tha Rama.


 


 Etiketa: ,

Pas