Aktualitet

Afganistan – 30 viktima nga një shpërthim pranë një gjimnazi vajzash


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:43 - 08/05/21 |
mapo.al

Të paktën 30 persona kanë vdekur dhe 52 të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, pranë një gjimnazi vajzash.


Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Tariq Arian, tha se numri i viktimave mund të shtohet.


Autoritetet nuk kanë dhënë detaje për shkakun e shpërthimit, ndërkohë që talebanët mohuan të jenë përgjegjës për shpërthimin.

17

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas