Arkiva 2

Afganistan, një helikoper i Natos rrëzohet në bazën ushtarake, 3 të vdekur dhe tre të plagosur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:10 - 02/09/18 |
mapo.al

Një helikopter në shërbim të forcave të Natos ka rënë brenda një baze ushtarake në veri të Afganitanit, pranë qytetit të Mazaer-i-Sharif.


Gjatë rënies së mjetit kanë vdekur një nga dy pilotët dhe dy ushtarë afganë.


Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i ushtrisë, duke nënvizuar që në aksident kanë mbetur të plagosur edhe tre persona të tjerë përfshirë pilotin tjetër.Incidenti besohet se është shkaktuar nga një defekt pak pas ngritjes së helikopterit.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas