Aktualitet

Agron Shehaj: Për Milot-Fier po përdoret e njëjta skemë si DH Albania tek “Unaza e Re”
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:39 - 10/07/20 |
mapo.al

Ish- deputeti i PD-së, Agron Shehaj, tregon me shifra se si qeveria ka ngritur një skemë të sofistikuar mashtrimi, ku do të vishen qindra milionë euro në rrugën Milot – Fier.Në një video të postuar në Facebook, ai tregon se nga 115 kilometra që do të jepet koncesioni, 62 janë ekzistuese.


Ndërkohë që sipas ish-deputetit të PD-së, të përfshirët në këtë aferë korruptive do të përfitojnë 2 miliardë e 415 milionë euro në 35 vite. Kjo do të thotë 69 milionë euro/ vit, 5.75 milionë euro/ muaj, 192 mijë euro/ ditë, 8 mijë euro/ orë, 133 euro/ minutë.
Për Shehajn, po përdoret e njëjta skemë si te DH Albania tek Unaza e Re.“Shumë prej projekteve të qeverisë Rama kanë pasur vetëm një qëllim: vjedhjen dhe jo interesin publik. Skema e DH Albania ishte skemë për të vjedhur dhe pastruar paratë, që mbeti pa asnjë dënim, sepse hajduti ishte vetë Rama. Edhe Milot-Fier është një skemë e sofistikuar mashtrimi ku do të vidhen qindra milionë euro direkt nga Edi Rama. Vjedhja e shqiptarëve duhet të ndalet, Rama duhet të largohet”, shkroi Shehaj.

Lexo edhe :  "50 mijë vaksina në janar" - Berisha publikon videon: Rama gënjeu

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas