Aktualitet

Agron Shehaj: Rama nuk ndërtoi asnjë rrugë me 3 miliardë euro borxh, paratë u vodhën me projekte fasadash
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:22 - 14/08/20 |
mapo.al

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj nëpërmjet një postimi në Facebook shkruan se Edi Rama mori mbi 3 miliardë euro borxh neto dhe nuk ndërtoi asnjë rrugë.


Sipas Shehajt keto para janë shpërdoruar, keqmenaxhuar dhe vjedhur me projekte fasadash.


Statusi i Plotë:


Edi Rama mori mbi 3 miliardë euro borxh neto dhe nuk ndërtoi asnjë rrugë, me përjashtim mbylljen e disa segmenteve të vogla të projekteve të nisura nga qeveria e PD-së, si Unaza e Madhe me të cilën u mburr sot.


3 miliardë euro janë shpërdoruar, keqmenaxhuar dhe vjedhur me projekte fasadash. Imagjinoni një çast sikur të mos kishim zbuluar aferën DH Albania: rreth 50 milionë euro (bashkë me ato të paguara nga OSSHE për DH Albania) do ishin në llogari private në SHBA. Me gjasa kështu kanë përfunduar qindra milionë euro.

Shqipëria ka nevoja jetike për infrastukturë, për të gjallëruar ekonominë, shfrytëzuar potencialin e saj të madh turistik dhe pozicionin strategjik gjeografik. Të harxhosh 3 miliardë euro borxh dhe të mos ndërtosh asnjë vepër të mirëfilltë infrastrukturore është kriminale. Ndërkohë, potenciali i humbur ekonomik nga mungesa e infrastrukturës është edhe shumë miliardë euro të tjera.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas