Sport

Aguero revoltohet: Mos mashtroni, Topi i Artë i përket vetëm Messit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:30 - 15/05/19 |
ro ot

Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero, është shqetësuar jo pak pas publikimit të një interviste të tij këtë të martë, ku ndër të tjera argjentinasi deklaronte: “Mendoj se për të fituar Topin e Artë duhet të jesh në finalen e Champions League, me çdo kusht”.


Menjëherë pas deklaratës që bëri xhiron e rrjetit Aguero postoi një mesazh të shkurtër në Twitter, ku përgënjeshtron një frazë të tillë, ndërsa sqaron se për të ka vetëm një fitues në garën për Topin e Artë dhe ai është gjithnjë Messi.


Nuk më pëlqen të sqaroj deklaratat e mia, por kur raportohen gjëra që nuk i kam thënë, më duhet ta bëj. Do ta them hapur, atëherë. Askush tjetër veç Messit nuk do jetë zgjedhja ime për Ballon d’Or, për sa kohë ai do vazhdojë të luajë futboll – sidomos nëse luan si këtë sezon”.

Aguero është mik i ngushtë me Messin, përveçse luan në kombëtare me të prej më shumë se një dekade.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas