Aktualitet

“Air Albania” hap dyert, finalja e Kupës do të luhet me tifozë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:05 - 31/05/21 |
mapo.al

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi që tifozët do të rikthehen në stadiume vetëm pas 1 korrikut, me një numër të redaktuar prej 30% të kapacitetit të stadiumit.


Ky ishte një vendim që la një shije të hidhur tek FSHF dhe jo vetëm pasi dëshironin që të paktën finalja e Kupës së Shqipërisë të luhej me tifozë.


Por ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që t’i japë një leje të posaçme FSHF-ës që kjo sfidë, Vllaznia-Skënderbeu, të luhet me tifozë.Rreth 1000 mbështetës nga të dyja skuadrat, do të jenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” për të ndjekur “live” finalen e Kupës së Shqipërisë, në rrethana të tilla, pavarësisht numrit të ulët, ky mbetet një sinjal pozitiv.1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas