Aktualitet

Air Albania vulos emrin në stadiumin e ri kombëtar, ja sa do paguajë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:36 - 09/11/19 |
ro ot

Kur u prezantua si projekt Rama tha se do ta quajë “Arena Kombëtare”, por tashmë stadiumi i ri do të ketë edhe një emer të ri: “Air Albania Stadium”.


Kompania ajrore shqiptare është përzgjedhur si fituesja e tenderit për të blerë emrin e stadiumit kombëtarë për 5 vitet e ardhshme për një shifër prej 650.000 euro në vit.


Kjo ishte oferta më e madhe financiare që i është ofruar shoqatës “Qendra Sportive Kuqezi” e cila administron stadiumin e ri kombëtar, ndërkohë që në garë ishin edhe kompani hidrokarburesh BolvOil, kompania telefonike Vodafon apo kompania e sigurimeve Sigal. Kontrata 5 vjeçare mes kompanisë Air Albania dhe shoqërisë aksionere “Qëndra Kuqezi ” do të firmoset ditën e hënë, raporton TCH.Një emër kompercial për një stadium ndodh për herë të parë në vendin tonë dhe ka qenë shepshherë temë debati dhe diskutimi, megjithatë kjo shihet si mundësi e mirë për administrimin e impianteve të tilla sportive të cilat kanë një kosto të lartë mirëmbajtjeje.

Lexo edhe :  Incidentet në 'Air Albania', FSHF: S'kemi tifozë të dhunshëm, polakët provokuan

1


Etiketa: , , ,

Pas