Aktualitet

Ajax fiton trofeun e parë, tani sytë te Champions League (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:41 - 06/05/19 |
mapo.al

Ajax është padiskutim një nga gjërat më të bukura që po prodhon ky sezon futbollistik. Holandezët i kishin munguar shumë futbollit europian dhe më në fund u rikthyen, këtë e bënë në mënyrën më të bukur të mundshme. Champions League është vitrina më e rëndësishme, aty dhuruan dhe surprizën më të madhe duke u kualifikuar në fazën gjysmëfinale, për më tepër duke eliminuar dy gjigandë si Real Madrid dhe Juventus.Ëndrra Champions vijon më kohë të plotë por sezoni i tyre i mrekullueshëm po fillon të shpërblehet. Nga tre trofetë që janë në valle, Ajax e fitoi të parën, Kupën, teksa mposhti në finale Willem 2 me rezultatin e pastër 4-0.


Blind dhe Huntelaar shënuan dy herë në pjesën e parë ndërsa në të dytën sërish Huntelaar dhe Kristensen shënuan dhe dy herë të tjera duke kompletuar pokerin e golave.

Lexo edhe :  Njëri në Turqi e tjetri në Holandë/ Dy kuqezinjtë që shënuan sot (VIDEO)


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas