Aktualitet

Aksident hekurudhor në Itali – Treni lëviz 10 km pa makinist, mund të jetë e qëllimshme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:55 - 19/08/20 |
mapo.al

Një tren i linjës Lecco-Milano që udhëtonte në drejtim të Arcores ka dalë nga shinat në stacionin hekurudhor të Carnate.


Ngjarja ka shumë pikëpyetje dhe një hetim është hapur për të pasi treni ka lëvizur në një kohë që brenda tij nuk ka pasur personel dhe as makinist.


Treni ka lëvizur për më shumë se 10 kilometra pa drejtimin e askujt pasi makinisti dhe shefi i tij kishin zbritur për një pushim të shkurtër. Ai është vënë në lëvizje ndoshta i ndihmuar dhe nga një dishezë e lehtë.Sipas njoftimi zyrtar të hekurudhës italiane 3 nga 7 vagonët e treni kanë dalë nga shinat dhe fatmirësisht nuk ka fatalitete. Ndërkohë prokuroria e Monzës ka hapur një hetim për aksident të qëllimshëm, por ende nuk ka detaje për këtë gjë.

Lexo edhe :  Makina përplas motorin në Durrës, plagoset 36-vjeçari


<
>
124724705-dd558e9c-e70c-4778-8e6a-53d862eb1573 124723507-bef7693e-a68c-49bb-919f-7fb187231e17 124722566-b3ac44e8-90ed-41b5-bcfe-7ad90ebfb6af 124722099-54d6dd5b-cf40-4957-b443-71aedf24120c 124721112-6c432ae7-c2c9-4386-ac6c-9907a2dd512c 151909601-bc95723f-a90e-446f-91d9-1b200a46fff6 124719685-b9df8e6c-c152-45c9-a386-83589c751ac2 151909401-b3ab051a-20c4-427e-866a-973797f77283 124719869-2cc169a4-fa39-458a-adb2-e68c02069e8a 151909244-3ce31324-28c7-48a3-a56c-5efa62111815 124724296-f9f21bf0-d276-4850-8bb7-3e5f1b5c0802 130054577-aee779f8-0d55-4746-b11b-897fc1baf3cd
1
Etiketa: , , , , ,

Pas