Sport

Aksident i frikshëm në Pocono, shkatërrohen 4 makina (VIDEO)

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 22:33 - 19/08/19 |
mapo.al

IndyCar bëhet sërish pistë e aksidenteve.


Këtë herë protagonist të një aksidenti që përfshiu 4 makina ishin Alexander Rossi, Ryan Hunter-Reay, Takuma Sato dhe James Hinchcliffe.
Ndërkohë që gjatë spastrimit të pistës, Felix Rosenqvist dëmtoi makinën e tij, teksa iu desh të udhëtonte drejt spitalit më të afërt për të marrë ndihmë më të specializuar.

Kujtojmë që në këtë pistë, Justin Wilson humbi jetën 4 vite më parë.


Etiketa: , ,

Pas