Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Elbasan-Peqin, humb jetën 55-vjeçari


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:23 - 01/08/20 |
mapo.al

Një aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën Elbasan-Peqin. Një makinë tip ‘Suzuki’ është përplasur me një ‘Benz’ që drejtohej nga një shqiptrar i Maqedonisë, i cili kishte ardhur me pushime në Shqipëri. Sipas policisë ka humbur jetën 55-vjeçari Agim Neziri, banues në Tiranë.


Informacion paraprak


Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, mjeti tip ‘Suzuki’ me drejtues shtetasin H.R., 67 vjeç, banues në Elbasan, është përplasur me mjetin tip ‘Benz’ me drejtues shtetasin M.K., 38 vjeç, banues në Maqedoninë e Veriut.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasi A. N., rreth 55 vjeç, banues në Tiranë, i cili ishte pasagjerë në mjetin tip ‘Suzuki’, si dhe janë plagosur lehtë të dy drejtuesit e mjeteve.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Lexo edhe :  Poliçan- Eskavatori bie nga ura, drejtuesi i plagosur rendë dërgohet në Tiranë

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas