Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, një i vdekur dhe 6 të plagosur, humb jetën polici


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:32 - 11/06/21 |
mapo.al

Një i vdekur dhe 6 të plagosur është bilanci i aksidentit të ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Peqin.


Ngjarja ka ndodhur në fshatin Lazaren të Peqinit rreth orës 21:20, ndërsa në aksident u përfshinë një kamionçinë dhe një mjeti tip “Ford”.


MAPO ka mësuar identitetin e viktimës, ndërsa bëhet fjalë për Ardjan Xhajën, polic në burgun e Peqinit.

Po ashtu mësohet se të plagosur kanë mbetur Adem Senja, 53 vjeç, Nazmi Hysa, 60 vjeç, Gezim Baku, 60 vjeç, Marius Hysa, 30 vjeç, Kudret Hasa, 27-vjeç si dhe Maksim Ranxha, 50 vjeç. Në pamje shihet se automjetet kanë përfunduar në dy krahë të kundërta, ndërsa janë dëmtuar shumë nga përplasja.196
Etiketa: , , ,

Pas