Aktualitet

Aksident i rëndë në Librazhd – Prrenjas; 3 të plagosur, mes tyre një grua


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:04 - 13/04/21 |
mapo.al

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar pasditen e sotme në aksin Librazhd-Prrenjas.


Tre persona kanë mbetur të plagosur, ndërsa një grua raportohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën, e shtruar në spitalin Rajonal të Elbasanit.


Ky bilanc vjen pas përplasjes së makinës tip Benz me targa shqiptare dhe mjetit Volkswagen me targa maqedonase.Benz-i nga përplasja ka mbetur në mes të rrugës, ndërsa Volkswagen-i ka përfunduar jashtë rruge.
Paraprakisht dyshohet se shkak i këtij aksidenti është bërë shpejtësia tej normave të lejuara dhe një parakalim i gabuar.Policia ndodhet në vendngjarje, duke punuar për zbardhjen e plotë të aksidentit.

*Fotografia, ilustruese 

1


Etiketa: , , ,

Pas