Aktualitet

Aksident i rëndë në Lushnjë-Fiershegan, 3 të plagosur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:54 - 27/12/20 |
mapo.al

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Lushnjë-Fiershegan.


Dy makina, përkatësisht tip “Golf” dhe “Lancia”, janë përplasur me njëra-tjetrën, dhe për pasojë 3 persona janë plagosur.


Të lënduarit janë dërguar me urgjencë në spital, ndonëse ende nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore.

Shkak për aksidentin dyshohet manovrimi i gabuar i drejtuesve të mjeteve, si dhe prezenca e ujit në disa pjesë të rrugës për shkak të reshjeve të shumta të shiut.Policia dhe grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e plotë të rrethanave.1


Etiketa: ,

Pas