Aktualitet

Aksident i rëndë në Peqin, përplaset për vdekje drejtuesi i motoçikletës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:16 - 21/09/20 |
mapo.al

Një aksident me pasojë vdekjen e një drejtuesi motoçiklete ka ndodhur sot në fshatin Gjocaj, Peqin. Viktima është identifikuar si XH.T., 77 vjeç, banues në fshatin Gjocaj.


Në aksin rrugor Elbasan-Peqin,  i identifikuari me inicialet E.Z., banues në Fier, duke drejtuar makinën tip “Benz”, është përplasur me motoçikletën me drejtues të moshuarin.


Ky i fundit, si pasojë e aksidentit,  është plagosur dhe ka ndërruar jetë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.*Fotografia e mësipërme nga vendi i ngjarjes; viktima ndodhet ende në asfalt.
Etiketa: , , ,

Pas