Aktualitet

Aksident në aksin Berat-Ura Vajgurore, përplasen makinat, dy të plagosur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:19 - 15/04/21 |
mapo.al

Një aksident me pasojë të plagosur ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Berat-Ura Vajgurore, në fshatin Moravë.


Dy makina përkatësisht tip “Benz” dhe “Wolkswagen” janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për rrjedhojë janë lënduar dy drejtuesit e mjeteve. Ata janë transportuar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Beratit, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.


Raportohet se “Benz”- i po qarkullonte me shpejtësi jashtë normave të lejuara, kur humbi kontrollin dhe u përplas me “Wolkswagen”.

Policia ndodhet në vendngjarje, duke punuar për zbardhjen e shkaqeve dhe dinamikës së aksidentit.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas